חקירות כלכליות

חקירות כלכליות נועדות, בעיקר, לאיתור חייבים, נכסים והון עליו ניתן להניח יד משפטית במהלך עימות זה או אחר, או במידה וצד אחד בשותפות חושש מהעלמת נכסים משותפים.

חקירות אלו אופייניות לשוק בתנאי מצוקה ומשבר. תקופות משבר מאופיינות לרוב בתופעות של חוסר יכולת לגבות חובות מחייבים, ניסיונות הונאה אף של אנשים "נורמטיביים" שנקלעו למצוקה כספית – תופעות כמו מצב ביש בו אין לחייב אמצעים להחזר החוב, מעסיק המגלה כי העובד הנאמן מעל בכספיו, ספק המגלה כי הלקוח אינו מסוגל לשלם בעבור הסחורה או השירותים שסיפק לו, בעל נכס שמצא את הנכס שהשכיר עתיר נזקים – כולן תופעות מוכרות לנו ואנו פוגשים במשרדנו לקוחות אלו המגיעים להתייעץ ולזכות בשרותינו.

במצב של משק במשבר מתרבים מעשי ההונאות והניסיונות להרוויח "כסף קל". חברות הביטוח יכולות לספר זאת יותר מכולן. משרדי החקירות אמונים לתת מענה בעיתות אלו לתופעות מסוג זה ולא רק לחשוף אותן, אלא גם לבצע את כל האפשר על מנת לאתר רכוש ונכסים לצרכי עיקול.

אך לא רק במצבי משבר אנו נתקלים במעשי הונאות. גם משק משגשג מתאפיין בתופעה של תיאבון יתר, ומצב בו כל צד מעוניין לנצל את ההזדמנות להפקת יותר רווחים, לעיתים על חשבונו של האחר.

חקירה כלכלית נבונה אמורה להתבצע עוד לפני שנורו היריות בקרב המשפטי ולפני שהצד השני מודע לאפשרות של ההתחקות אחר נכסיו. אז גם התוצאות של החקירה מסוג זה אמורות להיות מוצלחות יותר.

דילוג לתוכן